Signed in as:
filler@godaddy.com
Signed in as:
filler@godaddy.com
Ajaloost on teada, et inimesed on oma asulaid rajanud veekogude kallastele juba ammustest aegadest. Jõed on inimestele olnud läbi aegade kohaks, kust saab vett nii joogiks kui ka maismaal toidukasvatamiseks. Jõest endast saab püüda toitu, ent jõeteed on võimaldanud ka efektiivsemalt liikuda: toimus ju jõgede toel kaubavahetus ning talvel kinni jäätunud veepind pakkus mugavamaid liikumisvõimalusi ka talvisel ajal.
Himmaste Külakeskuses, Keskuse tee 6/1
Tule ja osale olulisel arutelul, kus käsitleme paisude mõju ja tulevikku, sealhulgas Saesaare paisu küsimusi.
Millised on meie vajadused pai...
Himmaste Külakeskuses, Keskuse tee 6/1
Kunda klubi, Lasteaia 4
Tule ja osale olulisel arutelul, kus käsitleme paisude mõju ja tulevikku, sealhulgas Kunda paisude küsimusi.
Millised on meie vajadused pais...
Kunda klubi, Lasteaia 4
Eesti maaülikooli ja Tartu ülikooli mereinstituudi teadlased soovitavad riigil kiiremas korras Vihula III pais ära osta ja see likvideerida, et vältida süvenevaid kahjusid kalastikule. Loe edasi..
Tallinna ringkonnakohtu otsus on märgiline keskkonnaorganisatsioonide jaoks, sest kohus leidis, et valitsus ületas oma volitusi, andes nõusoleku keskkonnaameti asemel. Kohus rõhutas, et sellistes vaidlustes peaks keskkonnaametil olema juhtiv roll ning otsus peab põhinema tõenditel ja seaduslikel aluspõhimõtetel. Kohtu otsus toob välja ka vajaduse arvestada Natura 2000 ala kaitse-eesmärkidega.. Loe edasi..
Linnamäe hüdroelektrijaama (HEJ) pais takistab rändekalu jõudmast oma iidsetele kudepaikadele ning paisutamise järel tekkinud paisjärv ei ole kärestikulist jõge vajavatele kaladele sobiv elukeskkond.
Jägala jõgi on suure potentsiaaliga lõhe- ja meriforellijõgi, lõhe tootlikkuse potentsiaalilt Soome lahe lõhejõgede seas Kunda, Valgejõe ja Loobu jõe järel neljandal kohal. Teadlased hindavad, et kogu Jägala jõe 4,6 km pikkuse elupaiga avamisel oleks jõe tegelik lõhe ja meriforelli taastootmispotentsiaal ligi 12 600 noorkala aastas. Loe edasi..
Paisud takistavad kalade rändeid.
Eestis on üle 2000 vooluveekogu, kus esinevad kalade püsiasurkonnad või kus kalastik regulaarselt esineb. Neil kalastiku elupaigana olulistel vooluveekogudel on kokku ca 500 inimese rajatud paisu. Suur osa neist paisudest on kaladele ületamatuteks või raskesti ületatavateks rändetakistusteks. Paisud takistavad siirdekalade ja siirdelise eluviisiga mageveekalade sigimisrändeid jõgedes asuvatele sigimisaladele. Samuti ei võimalda paisud jõgedes elavatel kaladel sooritada tavapäraseid rändeid sigimis-, toitumis- ja talvitusalade vahel.. Loe edasi..
Infoprtaali tellija: Jägala kalateed MTÜ
kalateed@gmail.com
Copyright © 2024 Kalateed - All Rights Reserved.
Designed by BlueFlower